Astrolog Niobe - Astroloji

13 KASIM HAFTALIK BURÇ YORUMLARI

Venüs’ün olumlu görünümleri haftanın özellikle ilk günleri, gerek aşk hayatımızda veya sevgi temalı her tür ilişkimizde, gerek estetik ve yaratıcılık gerektiren konularda veya maddi başlıklarda olumlu gelişmelere açık bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor, ama aşırı iyimserlik nedeniyle aldatılma ya da yanıltılma ihtimalimiz de yüksek! Yanıltıcı kişilere dikkat etmeliyiz! İşlerimize yaratıcılığımızı kullanarak yaklaşmamız bu hafta ilerlememizi kolaylaştırabilir. Raporlamalar, yazılı sözlü iletişim, tezler, sunumlar esnasında kendimizi en iyi şekilde ifade edebiliriz bu anlamda elimize yararlı bilgiler geçebilir. Ruhsal çalışmalar yapmak, spritüel konularla ilgilenmek, dualar etmek için güzel hafta.
Ancak, güç mücadeleleri, güç gösterileri, kötücül tavırları olan kişiler, saldıgan kişi ve gruplar, gücünü kullanarak hakimiyet kurmak isteyen kişiler veya haksızlıklar karşısında isyanlar da iki hafta boyunca gündeme gelebilir zaman zaman, iki hafta için bir olasılık olarak yazmak durumundayım Niobe'ce.

KOÇ

Hafta sonuna doğru, iş birlikleriniz, evliliğiniz veya ortaklıklarınız ile kariyeriniz arasında bir denge kurmak zor olabilir. Stresli durumlar oluşsa da, yeniliklere ve süürprizlere de açık günlerdesiniz.
BOĞA

Arkadaşlarınızla ilişkilerinize parasal konuları dahil etmemeniz gereken günlerdesiniz. Maddi başlıklıklı konularda sıkıntılı diyaloglar yaşanabilir. Ancak bu alanda yeni fikirler ve fırsatlar da var.
İKİZLER
İş birlikleri ve ortaklıklar esnasında yanıltıcı kişiler veya etkiler ön planda. Kafanız karışabilir. Ancak, yaratıcılık gerektiren konularda yeni teklif ve öneriler de yok değil.
YENGEÇ
Yabancılarla ilişkilerde, yurtdışı bağlantılı işlerde, eğitimler veya seyahatler esnasında daha dikkatli olmanın faydasını görebileceğiniz günlerdesiniz. Görev ve sorumluluklar artabilir.

ASLAN
Emlak veya ev ve aile başlıklı konularda teklif ve öneriler ya da yenilikler devrede. Ancak, iletişim, satış pazarlama, ya da yakın çevre ilişkileri (kardeşler, akrabalar, komşular v.b)başlıklarında zorlanmalar oluşabilir hafat içinde.

BAŞAK
Alım satım, pazarlama başlıklı konularda yanıltıcı kişiler ve tekiler kafa karıştırıcı olabilir. Zarar etmemek için çok dikkatli hareket etmelisiniz.

TERAZİ
Haftanın ikinci yarısı, güç mücadelelerine açıksınız. Yanıltıcı veya kötücül hareketleri olan kişiler söz konusu olabilir. Ancak, maddi anlamda şanslarınız bu hafta da devam ediyor.

AKREP
Sağlığınızı ihmal etmemeniz, arka planda yürütülen işler anlamında dikkatli olmanız gereken haftadasınız. İletişimsel konular başarılı olabilirsiniz. Maddi konularda ise, yeni ve olumlu girişimleriniz oluşuyor.

YAY


OĞLAK
Sosyal çevrenizi doğru değerlendirmek, çevrenizin avantajını kullanarak etrafa göz dağı vermek isteyebileceğiniz günlerdesiniz.
KOVA
Maddi başlıklı konularda yanıltıcı kişilere ve etkilere açık günlerdesiniz. Ancak, iş teklifleri veya önemli kişilerin takdiri yüzünüzü güldürebilir. Ruhsal ya da fiziksel anlamda sağlığınızı koruyun.

BALIK
Güçlü konumdaki kişiler tarafından desteklendiğiniz günlerdesiniz. Eğitim, yurtdışı bağlantılı işler, seyahatler veya yabancılarla ilişkiler anlamında olumlu gelişmeler var. Arkadaşlarınızla ilişkilerinizde ortak kaynak kullanımı gerektiren konularda sorunlar yaşanabilir.

6 KASIM 2017 HAFTALIKBURÇ YORUMLARI

Cumartesi günü meydana gelen dolunayın etkileri devem ediyor(dolunay yazısı aşağıdadır), ama önemli görevleri başarmak, önemli işleri tamamlamak adına hırslı olacağımız haftadayız.
Takıntılı olduğumuz konulara daha fazla eğilim gösterebiliriz. Ama, diğerlerini daha fazla etkileyebileceğimiz dönemdeyiz. Etkili bir görünüme sahip olabilir, etkileyici cümleler kurabilir, adımlar atabiliriz. Ancak, bu gücün doğru kullanılmaması kendi kendimizi sabote etmemiz anlamına gelebilir. Dolayısıyla, kuvvetli etki yaratacağımız alanlarda bu etkiyi kötüye kullanmayalım.
Aynı zamanda, başkalarına yardım edebileceğimiz, sırları çözebileceğimiz, mistik konulara eğilim duyabileceğimiz günler. Hayatımızda planlı değişiklikler yapabilir, çabalarımızın karşılığını görebilir, takdir edilebiliriz. Bu sefer zorlayıcı değil, daha kalıcı, yapıcı ve yararlı değişimler yapma zamanındayız. Farklı kültürlerden kişileri biraraya getirmek daha kolay olabilir.
Sahip olduğumuz değerleri önemsemeli, sağduyulu olmalıyız. Güven ve güvenlik başlıklı konularda hassasiyetlerin oluşabileceği aydayız. Ancak, hafta sonundan itibaren maddi başlıklı konularda iyileştirici ve olumlu göstergeler yüzünü göstermeye başlıyor.

KOÇ
Seminerler, kurslar, yeni eğitimler veya yeni bilgiler edinmek adına başlangıçları akla getiren bir süreç başlıyor. Yurtdışı bağlantılı işler, yabancılarla ilişkiler, hukuki veya bilişimle bağlantılı konular ya da seyahatler gündemde yer tutacak.
BOĞA
Ortak kaynak kullanımı gerektiren konulara(vergi, nafaka, borç alacak, miras, kredi, sigorta v.b) kafa yormaya başlayacağınız, seçeneklerinizi arttırmak isteyebileceğiniz sürece giriyorsunuz.
İKİZLER
Birlikte iş yaptığınız veya iş birliği içerisinde olduğunuz kişilerle ilişkilerinizi geliştirebileceğiniz süreçtesiniz. Özel yaşamınızda da sevdiğiniz kişilerle paylaşımlarınız artabilir.
YENGEÇ
Bu hafta, verdiğiniz hizmetler, servisler, günlük yapılması gereken rutin işleriniz gündeminizde ön plana çıkmaya başlayabilir. Sevgi temalı ilişkilerinizi güçlendirme veya yeni ilişkiler kurma şansı da doğabilir.
ASLAN
Evinizi, ailenizi, yaşadığınız yeri veya gayrimenkul başlıklı konuları ilgilendiren faydalı öneriler ya da teklifler alabileceğiniz on günlük süreçtesiniz.
BAŞAK
Ev, aile, yaşanılan yer, gayrimenkul alımsatımı, kiralama veya ev arkadaşı bulma türünde konuların aile gündeminizde yer almaya başlayabileceği haftadasınız.
TERAZİ
Kursar, seminerler, eğitimler, yeni bilgiler veya ilgi alanları, seyahatler, yabancılarla ilişkiler, yurtdışı bağlantılı işler başlıklarının gündeminizde ağırlıklı yer bulabileceği süreç. Eğitim hayatınız destekleniyor.

AKREP
Dış görünüşünüzü daha fazla önemsemeye başlayacağınız, kendinizle barışacağınız ve insanların sizi beğenmesini veya fark etmesini sağlayacak değişikliklere gidebileceğiniz haftadasınız.
YAY
İş hayatınızda ve özel yaşamınızda kendinizi daha iyi hissedebileceğiniz hafta. Plan ve projelerinizi dile getirme fırsatı bulabilirsiniz. Gizli ilişkiler kurabilir veya sosyal ortamlarda yalnızlık ihtiyacı hissedebiirsiniz.
OĞLAK
Sonlanan bazı olaylar sonrası insanların desteği size iyi gelebilir. Yaşadıklarınız kafanızı meşgul etse de, yapmanız gereken işler ve iş hayatınız aklınızın bir diğer köşesini tutuyor.
KOVA
Sizinle aynı yönlü düşünen kişilerle biraraya gelebileceğiniz veya arkadaşlarınızla ortak işler yapmak isteyebileceğiniz haftadasınız. Ancak, maddi anlamda beklentileriniz karşılanmaya bilir, gerçekçi olmalısınız.
BALIK
Hafta ortası civarında, otorite konumundaki, bilinen veya sözü geçen kişiler tarafından desteklendiğiniz günlerdesiniz. Bu kişilerle ortaklıklar ve iş birlikleri içerisine girebilir ya da jest ve yardımları sayesinde rahat nefes alabilirsiniz.

Makale Giriş: 30 EKİM 2017

4 KASIM

BOĞA BURCUNDA DOLUNAY

Bu hafta Boğa burcunda Neptün etkisinde bir Dolunay meydana geliyor. Elbette her dolunayda olduğu gibi bu dolunayda da biraz gergin ve depresif hissedebiliriz, ama oldukça hassas,duygusal ve romantik olabileceğimiz bir haftaya giriş yapıyoruz. Sezgilerimize güvenebiliriz. Eğer esnek, açık fikirli ve objektif olmayı başarabilirsek sevgi temalı ilişkilerimiz veya iş birliklerimiz açısından çok şanslı gelişmelere ve sürprizlere açığız, ama sabırlı olabilirsek!
Spritüel çalışmalar, ruhsal büyüme veya yaratıcılık gerektiren işler açısından oldukça zengin bir süreçteyiz 18 Kasım’a kadar. Sevgi temalı ilişkiler ve aşk hayatı başta olmak üzere, geçtiğimiz ay ortaya çıkan bazı işler veya koyduğumuz hedefler açısından bir neticelenme dönemi olabilir. Son iki haftadır yaşanılan gelişmelere bağlı olaylar bir sonraki aşamaya taşınabilir.

Etrafımızda daha neşeli, zarif ve duygusal anlamda paylaşabileceğimiz insanlar görmek isteyebilir, karşımızdaki kişilerin duygu ve düşüncelerine hssasiyetle yaklaşabiliriz. Ailemiz, sevdiğimiz veya önemsediğimiz kişilerle daha derin bağlar kurabiliriz. 18 Kasım’a kadar olan süreç, aşk hayatımızı canlandrmak veya yıldırım aşkları açısından da hareketli geçebilir.
Medyumik özellikler geliştirebileceğimiz, rüyalarda artış yaşanabilecek, mistik veya astrolojik konulara ilgimizin artabileceği, manevi ve dini çalışmalara yönelinebilecek, gizli konuları çözebilecek sezgisel zekanın arttığı iki haftalık süreçteyiz.
Ancak dolunay öncesinde meydana gelen Venüs Uranüs etkileşimi, aşk hayatımız veya sevgi tamalı ilişkilerimiz açısından beklenmedik gelişmelerin, hızlı ayrılıkların veya yön değişikliklerinin olabileceğinin habercisi. Eğer konu sevgi teması çerçevesinde değilse, farklı alanlarda radikal değişimler veya heyecanlı gelişmeler yüzünü gösterebilir ya da maddi konularda ani olaylar yaşanabilir. Risk almamakta fayda vardır.
Aynı zamanda, doğa, teknoloji ve insanoğlu arasında da bir denge kurulması gerektiğini anlayabileceğimiz günlerde olacağız. Doğaya yaptıklarımızın geri dönüşlerini daha net görebilir, bu alanlarda kendimizi değiştirmemiz gerktiğini anlayabiliriz veya bizzat doğa kendisi bunu bize hatırlatabilir.


KOÇ
Bugünlerde, maddi başlıklı konularda sonlanma veya sonuçlanma enerjileri devrede. Ele geçen paralar veya toplu para meseleleri üzerine sorgulayıcı düşünceler ya da yeni eğitimler, seyahatler veya yurtdışı bağlantılı işler söz konusu olabilir.
BOĞA
Bugünlerde, ortak kaynak kullanımı gerektiren konular(kredi, vergi, nafaka, miras, sigorta, alacak verecek v.b) sonuçlanabilir veya bu alanlarda farklı koşuşturmalarınız olabilir. İlişkilerinizde kendi isteklerinizi ön plana alabilir veya bağlayıcı sözler verebilirsiniz.
İKİZLER
Bugünlerde, ilişkileriniz veya iş birlikleriniz üzerine koşuşturmalarınız artabilir. Bu alanlarda diyaloglar içerisine girebilirsiniz.
YENGEÇ
Verdiğiniz servisler, üzerinde yoğunlaştığınız işler veya günlük rutin akışınızla ilgili başlıklara odaklanabileceğiniz, tamamlanması gereken işlerin tamamlanacağı veya belli konuların neticelenebileceği süreç. Akrabalarınızla, kardeşlerinizle veya komşularınızla anlaşmazlıklarınız olabilir.
ASLAN
Bugünlerde, evinizi veya ailenizi ilgilendiren olaylara odaklanmış olmanıza rağmen, bugünlerde kariyerinizi veya imajınızı ilgilendiren başlıklarda bazı olayların sonuçları gündeminize oturabilir.
BAŞAK
Ortaklıklar veya parasal alışverişler başlıklarında dikkatli olmanız gereken günlerdesiniz. Ani tepkiler vermemeye çalışmalısınız.
TERAZİ
Maddi başlıklı konularda ihmal edilen başlıklar veya netice beklenen konular bugünlerde gündemin ortasına yerleşebilir. Yatırımlar, vergiler, unutulan faturalar, ele geçebilecek veya çıkabilecek toplu paralar söz konusu olabilir.
AKREP
Gizli ilişkiler açığa çıkabilir veya gizlilikle yürütülen işler açısından zorlu durumlar oluşabilir bugünlerde. İlişkilerinizde önemli kararlar alabilirsiniz. İLişkilerinizi güzelleştirmeye çalışmalısınız.
YAY
Üzerinde yoğunlaştığınız işleri, iş hayatınızı veya sağlığınızı ilgilendiren başlıklarda bazı olaylar neticelenebilir bugünlerde. İş arkadaşlarınızla ilişkilernizde dikkatli olmalı, işlerinizi ve sağlığınızı ihmal etmemelisiniz.
OĞLAK
Aşk hayatınızı, sevgi temalı ilişkilerinizi veya yaratıcılık gerektiren işlerinizi ilgilendiren alanlarda sonlanma ve sonuçlanma enerjileri devrede. Arkadaşlık ilişkilerinizi önemsemeniz gereken günler.
KOVA
Kariyerinizi, toplum içerisindeki duruşunuzu ilgilendiren önemli olayların yaşandığı zaman dilimindesiniz, ama siz, aile, ev, gayrimenkul veya yaşanılan yer başlıklı konulara odaklanmak durumunda kalabilirsiniz.
BALIK
Evinizi, ailenizi, yaşadığınız yeri veya arkadaş ççevrenizi ilgilendiren alanlarda koşuşturmalarınızın artabileceği, bu başlıklarda belli başlı olayların sonuçlanabileceği veya odaklanmanızı gerektirebileceği günlerdesiniz.

Devlet büyüklerimizden bir ricam var nacizane

Geçtiğimiz hafta Ekonomi Bakanlığı’nın düzenlediği İnovasyon Günleri’ne alibaba.com’un eski yöneticilerinden birisinin bizim de, Kapalı Çarşı’mızdan feyz alarak, kendi alibaba.com umuzu yaratabileceğimize dair sözleri damga vurmuş. Neredeyse tüm yüksek tirajlı gazetelerimizin internet sayfalarında çarpıcı öneri başlığıyla yer almıştı. Doğrudur çok önemli bir proje bu.

Ancak, durum şu:

2009 Yılında ben bu sitenin bir benzerini çok daha gelişmişini yaptım beş dilde ve önde gelen ticaret odalarına ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’ne kadar pek çok yere götürdüm, ama ilgi göstermekle birlikte, siteyi uygulamakla ilgili bir eğilim göstermediler. Kendi başıma bu siteyi yapma ve yönetme şansım olmadığı için, bir gelişme kaydedemedik. İnovasyon günlerinden tam iki hafta önce de, Kapalı Çarşı internet sitesi teklifimizle ilgili görüşmelere başlamıştım bazı önde gelen ticaret odalarımızla. Hayat tesadüflerle dolu, bizden iki hafta sonra bu açıklama geldi. Hazır sitenin önemi her yerde tescillenmişken, bir ricam olacak: Lütfen bu konuyu hafife almayın. Hazır bu konunun önemi gazetelerde ön plana çıkmışken, ‘’ elimde bitmiş halde bir e- ticaret sitem var ve bunun bir an önce ülke yararına kullanılmasını istiyorum. Bu siteyi hiçbir karşılık beklemedendevletimizin hizmetine vermeye hazırım’’ demek istedim nacizane. Kapalı Çarşı’yla ilgili ise, bunun dışında çok daha butik ve özgün şeyler yapabiliriz. Turizmin en olumsuz günlerinde, ülkenin maddi manevi tüm gücünü buradan dolaşıma sokabileceğimiz ve paraya çevirebileceğimiz bir kaç faydalı projeyi daha paylaşmak istiyorum yanı sıra. Umarım haddimi aşmamışımdır, ama ülkemizin parlak projelere ve işlere acilen ihtiyacı var. Doğru insanlara ulaşmak ise, çok fazla zaman kaybına neden oluyor çoğu zaman. Dolayısıyla, keşke geleceği bekleyen değil, oluşturmak isteyen bir ülke insanıyla görüşebilseydik. Ne güzel olurdu:))

5 ŞUBAT 2017

ASLAN BURCUNDA AY TUTULMASI

Bu hafta, 11 Şubat'ta Aslan burcunda meydana gelecek olan Ay Tutulması, ilişkiler veya yaratıcılık gerektiren işlerde dönüm noktası anlamına geliyor( 6 ay geçerli yazılanlar). Güneş, Merkür, Mars ve Uranüs arasında olumsuz, Güneş, Jüpiter, Satürn ve Uranüs arasında ise olumlu açılarla meydana gelecek olan bu tutulma, ani ve beklenmedik haberleri, isyankar hareketleri, ileri teknoloji, çocuklar ya da ünlü kişilerle ilgili gelişmeleri ön plana çıkartabilir veya dünyanın genelinde felaketleri tetikleyebilir ay boyunca. Duygusal konular ön plana çıkabilir.

İmaj korumaya çalışmak adına kendimizi yormamalı, bazı konularda suçlu aramaktan vazgeçmeli ve geçmişi geride bırakmalıyız. Duygusal yükleri bir kenara atıyoruz ve boş ve temiz bir bavulla yola devam ediyoruz. Güncelleniyoruz, çok güzel. Ancak, tutulmanın Aslan burcunda olması duyguları ortaya koyarken abartma riskine dikkat çekiyor, unutmayalım. Abartılı tepkiler ya da ifadelerden kaçınmak gerekebilir. Hoşumuza gitse de, gitmese de gerçeklerle yüzleşeceğimiz bir döneme giriyoruz(6 aylık süreç).

Kendi isteklerimizin farkına varırken, diğerlerinin isteklerini de görmezlikten gelmemeliyiz. Daha fazla özgürlük isteyelim derken, karşı tarafla iletişim tamamen kesilebilir. Ancak, dediğimiz gibi, bu sefer, tüm olumsuzlukları bertaraf edecek veya tüm çözümsüzlükleri çözmeye yarayacak çok sayıda olumlu görünüm var gökyüzünde. Dolayısıyla her şeyi yapabilecek ve çözebilecek yeteneklerimizi ortaya koyalım. Özellikle şans gezegeni Jüpiter’ in konumu, hiç olmadık şanslar ve fırsatlarla karşılaşabileceğimize, maddi manevi beklenmedik hoşluklara işaret ediyor bugünden itibaren, 6 aylık süreçte. Bu esnada, eski iş birliği ve ilişkileri yenileyebilir ya da faydalı ve sürpriz yeni ilişkiler kurabiliriz. Olumsuz durumları olumlu değişikliklere çevirebilir, her adımı hesaplayarak, uzun vadeli amaçlarımıza odaklanabilir ve başarma şansı bulabiliriz. Özellikle ay sonuna doğru tutulmanın olumsuz taraflarını hissettiğinizde, yazdıklarımı hatırlarsanız, daha sakin kalabilir ve gole giden taraf olabilirsiniz. Sağlıklı kalın...

Trump başkanlığı devralmadan gazetede yayınlanan yazım:

Bu hafta, başkanlığı devralacak Donald Trump’ın haritası da, haftabaşında yazdığımız etkilerden çok etki alıyor. Zorlayıcı durumlarla, agresif kişilerle, saldırgan tutumlarla baş etmekte zorlanabilir veya canını yakan ya da onu ve sevdiklerini üzen durumlarla karşılaşabilir. Sevdiği kişiler ve onların yaşadıkları nedeniyle bazı üzüntüler yaşama ihtimali de var yılsonuna kadar.


29 HAZİRAN 2015

GERGİN ATMOSFER

6,10, 12, 15 MART yazılarım tekrar gündeme gelebilir. Gerilimli atmosferin günlük yaşama dünya ay ve ülkemize etkilerini o yazılarda uzun uzun ele aldığım için tekrar yazmıyorum AŞAĞIDA DETAYLI ŞEKİLDE BULABİLİRSİNİZ.

12 Ağustos'a kadar olan dönemdeSALDIRGAN TAVIRLARI OLAN KİMSELER, GRUPLAR VEYA ÜLKELERİ, mücadeleci ortamları, tartışmacı kişileri, rekabeti, güç gösterilerini ön plana çıkartabilir(bu çok bir kısmı diğer başlıklar aşağıdaki yazılarda mevcut). Bu aydan itibaren yaşanabilecek olaylar önümüzde ki 10 ayla ilgili fikir verici olacaktır. Bu süreçte ani tepkilerden ve kontrolsüz davranışlardan uzak durulmasında fayda var. Ülkemiz açısından da sıkıntılı süreçler söz konusu olabileceği için gözü açık ve politik olmak, verimliliği ve tedbiri elden bırakmamak hepimiz için en iyisi olacaktır. Hepinize keyifli günler, sağlık ve sevgi ile kalın… Niobe Aslı Temel

Şimdi yine, ben söylemiştim diyenler olur(uçaklar, yagınlar v.b yle ilgili).

Aşağıda bakalım 6 Mart tan beri ne yazmışız ve ne olmuş???

Zira diğer arkadaşlar buradan alıp alıntılayıp, bir de bunu güneş tutulmasına bağlayarak oldukça ilginç söylemlerle beni şaşıtmışlardı.

Olayların ardından yazılarıma sahip çıkmam gerektiğini hissettim.

Tarzım değildir, ama elbette hiçkimse taklit edilmeyi sevmez; hem de yanlış temellere ve nedenlere oturtulmuş açıklamalarla:) Bunları yazmak zorunda kaldığım için affınıza sığınıyorum.

Sağlık ve sevgi ile kalın...

Kanlı Ay tutulması ve elektrik sistemlerdeki çöküş

Ay tutulması, bu hafta sonu ve devamındaki 15 gün bizi biraz zorlayabilir. Bireysel hayatlarımızda ani tepkilerden kaçınmalı, sakinliğimizi korumalıyız. 6, 10, 15, 17 Mart tarihinde yazdığım konular ise, bu hafta sonu tetikleniyor. Dikkat ederseniz, bu yazılarımda, elektrik sistemlerindeki çöküşleri ve problemleri ve de saldırgan kişi, grup ve ülkelere dair önemli uyarıları birkaç kez dile getirdiğimi görebilirsiniz.

15 Mart: elektrik elektronikle ilgili araçlarda veya sistemlerde sorunlar v.b konuları bu hafta ve yaklaşık 1,5 ay boyunca gündeme getirebilir

6 Mart: elektrik elektronikle bağlantılı konularda sorun

Başlıklarıyla ele almıştım. 1,5 aydır Nisan ayının ilk iki haftasına dikkat çekiyorum. Yazılarımda bulabilirsiniz. Tutulmalar kendilerini önceki haftalardan itibaren hissettirmeye başlarlar. Bu nedenle, Salı ve Çarşamba günü yaşadıklarımızın son beklenmedik gelişmeler olmasını umalım, ama zorlu hafta sonunu bilerek, önemli görüşmeleri veya riskli işleri daha rahat akan bir zamana erteleyelim derim Niobe’ce.

Aşağıda ki yazılar tutulmanın neleri tetikleyebileceğini açıkça listeliyor:

15 MART 2015:

Beklenmedik durumlar ani gelişmeler (Mayıs sonuna kadar etkili)

Ani ve beklenmedik olaylara, ortaya çıkan bilgilere veya haberlere açık bir süreçteyiz. Kontrolümüz dışında gelişen konulara vakit ayırmamız gerekebilir. Riskli hareketlerden, yerlerden, kişilerden ve konuşmalardan sakınılması, dikkatsizliğe veya aceleciliğe bağlı sakarlıklardan ya da kazalardan kaçınılması, ani tepkilerden, sert diyaloglardan, provokatif, saldırgan kimselerden uzak durulması gerekiyor olabilir. Ay’ın Mars Uranüs ve Pluton karesini tetikleme ihtimali olması, (son on beş gündür olduğu gibi)dünya genelinde ve bizde, yangınlar, şiddet eğilimleri, gaddarca denilebilecek eylemler, saldırgan gruplar, ülkeler, patlamalar, gaz sıkışmaları, toplu gösteriler, havayla bağlantılı problemler ya da teknolojik, elektrik elektronikle ilgili araçlarda veya sistemlerde sorunlar v.b konuları bu hafta ve yaklaşık 1,5 ay boyunca gündeme getirebilir(konuyla ilgili daha detaylı yazıları 6 ve 11 Mart tarihli yazılarımda da bulabilirsiniz). Ancak, 2012 yılından beri Uranüs ve Pluton arasında 6 kez ve daha şiddetli şekilde kendini hissettiren gerilim, bizi değişim dönüşüme zorlayan ve bu tatsız olayları yaşamamıza neden olan sert açılar, bu hafta son kez ve daha hafif dozda yüzünü gösteriyor. Dolayısıyla, Mayıs ortalarına kadar etkisini hissedeceğimiz gerginlik, daha öncekiler kadar sarsıcı olmayacağı gibi, Mayıs ayının sonundan itibaren, kontrolden çıkmış dünya ve insanlık görünümünün de yavaş yavaş toparlanmaya başlayacağının göstergesi olacaktır. Yani, haftayı ve/veya Nisan ayının ilk 15 gününü Koç, Oğlak, Terazi ve Yengeçler başta olmak üzere biraz fazla yoğun veya stresli yaşasak bile, 2011’de başlayan, şaşırtıcı veya gerçekten ilginç olarak değerlendirilebilecek olay ve başlıkların Mayıs ortalarından itibaren hayatlarımızdan uzaklaşmaya başladığını görebileceğimiz eski sıradan günlerimize dönebilir, zorlanarak yapmış olsak da, yaptığımız radikal değişikliklerin keyifli kısımlarını yaşamaya başlayabiliriz. Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Dolayısıyla, sakin ve kontrollü olup hırçın dalgalara değil, güneşli kumsala ve sımsıcak kumlara odaklanalım derim Niobe’ceJ Hepinize keyifli günler, sağlık ve sevgi ile kalın… Niobe Aslı Temel

Bağlantılı bir önceki makale:

6 Mart 2015 yazım: !!!!! 2,5 ay etkili !!!!!

Beklenmedik olaylar değişimi tetikliyor

Değişim ve dönüşüme zorlandığımız bir süreçteyiz yine. Uranüs ve Plüton arasında belirginleşmeye başlayan olumsuz açı, hafta sonundan itibaren( Mart 2015), 2 ay boyunca, ani gelişmeleri, beklenmedik olayları veya bazı sürprizleri gündemimize taşıyabilir. Benzer etkileri Nisan ve Ekim aylarında da yaşamıştık. Bu sefer yaşanabilecek olaylar, o dönemlerde yaşananların çok çok daha hafif bir yansıması veya az çok benzer nitelikte gelişmeler olabilir. Ortaya çıkabilecek haberler veya bilgiler, yangınlar, patlamalar, ateşle bağlantılı parlamalar, kundaklamalar, ufak tefek sakarlıklar ve minik kazalar, gaz sıkışmaları ve yine uzayla, elektrikle ya da havayla bağlantılı olaylar, kazalar, saldırgan kişiler, gruplar, ülkeler, asi tavırları olan topluluklar, dünya genelinde felaketler, icatlar veya keşifler, bilimsel ve teknolojik gelişmeler gündeme gelebilir. Kendi hayatlarımızda ise, ‘’ilerlemek ve değişmek istiyorum ama engeller var’’ şeklinde hissetmemize neden olur. Kutuya sıkışmış hissi yaratır, ama hayatlarımızdaki pek çok yeniliği tetikleyen ve başlangıç etkisi yaratan bir açıdır. Hepinize keyifli günler, sağlık ve sevgi ile kalın… Niobe Aslı Temel

10 Mart 2015

Gergin kişiler beklenmedik olaylar (Mayıs ortalarına kadar etkili)

Mars’ın Uranüs ve Pluto ile oluşturduğu olumsuz açılar, öfkeyi, saldırganlığı, gereğinden fazla cesareti ve gerilimi arttırabilir. Bizim kontrolümüz dışında gelişen olaylar ya da kontrolünü kaybetmiş ve saldırgan kişiler, gruplar, ülkeler söz konusu olabilir veya bazı gerçekler açığa çıkabilir. Rekabetçi durumlar veya mücadele gerektiren ortamlar gündeme gelebilir. Ani ve beklenmedik gelişmeler, ortaya çıkan haberler veya gerçekler söz konusu olabilir. Önümüzdeki bir ay boyunca, havayla bağlantılı aksilikler, yangın, patlama, kundaklama, şiddet, gaz sıkışması, elektrik elektronikle bağlantılı konular, saldırganlık, doğayla ilgili felaketler, asi gruplar v.b başlıklı olaylar dünya genelinde sıklıkla ön plana çıkabilir. Bu açılar belirginleştiğinde, riskli hareketlerden, ani tepkilerden, ani hareketlerden, riskli kişilerden, tartışmalardan, tehlikeli yerlerden uzak durmakta ve ufak tefek veya acele hareketlere bağlı sakarlıklara ve kazalara karşı tedbir almakta fayda vardır. Bu etki, en yakın zaman dilimi olarak Pazar günü daha fazla kendini hissettirebilir. Neyse ki, Balık burcunda olduğumuz bir aydayız ve ne olursa olsun bu etkiler daha düşük fazda kendini gösterecektir. Günlük burcunuzu okurken, yükselen burcunuzun günlük yorumunu öncelikle okumalısınız. Hepinize keyifli günler, sağlık ve sevgi ile kalın… Niobe Aslı Temel

22.01.2015

Geçtiğimiz Cuma günü detaylı ve bugün etkili olabileceği için de hatırlatarak saldırgan ve düşmanca tavırları olan kişilere ve gruplara dikkat çekmiştim. Hürriyet gazetesindeki yazımda okuyabilirsiniz. Ne yazık ki Somali de bombalı saldırı gerçekleşti:(

2015 burç yorumları ve yıllık burç yorumunuzu okumak için http://sosyal.hurriyet.com.tr/yazar/niobe_141 linkini tıklayabilir, gazetede hazırlamış olduğum detaylı yorumlara ulaşabilirsiniz. Hepinize tüm sevdiklerinizle birlikte, keyifli, mutlu bir yıl diliyorum. Sağlık ve sevgi ile kalın… Niobe Aslı Temel

Aynen yazmıştık YİNE BİREBİR oldu maalesef:

14 ARALIK PAZAR YAZIM:

Beklenmedik olaylar değişimi tetikliyor

Değişim ve dönüşüme zorlandığımız bir süreçteyiz yine. Uranüs ve Plüton arasındaki olumsuz açı, haftanın ilk günleri başta olmak üzere Şubat ayına kadar ani gelişmeleri, beklenmedik olayları veya bazı sürprizleri gündemimize taşıyabilir. Benzer etkileri Nisan ve Ekim aylarında da yaşamıştık. Bu sefer yaşanabilecek olaylar, o dönemlerde yaşananların çok çok daha hafif bir yansıması veya az çok benzer nitelikte gelişmeler olabilir. Ortaya çıkabilecek haberler veya bilgiler, yangınlar,patlamalar, ateşle bağlantılı parlamalar, ufak tefek sakarlıklar ve minik kazalar, gaz sıkışmaları ve yine uzayla, elektrikle ya da havayla bağlantılı olaylar, icatlar veya keşifler, bilimsel ve teknolojik gelişmeler gündeme gelebilir. Hepinize keyifli günler, sağlık ve sevgi ile kalın… Niobe Aslı Temel

21 ARALIK PAZAR YAZIM:

Uranüs Pluton sert açısının agresifleştiren, saldırgan kişileri ve ani gelişmeleri gündemimize taşıyan etkilerini geçen hafta Pazar günü yazmıştım. Bu hafta ve Şubat ayına kadar bu etkiler de devrede olacak bilginize… Hepinize keyifli günler, sağlık ve sevgi ile kalın… Niobe Aslı Temel

SONUÇ:

Nitekim, ayın 14’ünden beri kazalar, patlamalar, silahlı saldırılar, silahlı çatışmalar, saldırgan kişiler ve gruplar gündemden düşmüyor maalesefL

Şubat ayına kadar haberler devam ediyor olabilir gündemde.

Olumsuz olayları iki kere dile getirmiştim, üzerine gitmeyi düşünmüyorum. Şubat’a kadar etkiler sürüyor.

Dünya gündemine çok fazla katkımız elbette olamaz. Ancak, kendi hayatlarımızda daha yumuşak tonda konuşabilir, riskli yerlerden ve kişilerden uzak durabilir ve ani tepkiler vermektense planlı ilerlemeyi tercih edebiliriz sanırım. Öyle değil mi? Hepinize doğru titreşimde keyifli günler. Sağlık ve sevgi ile kalın…

YİNE TAM OLARAK NE DEDİYSEK O OLDU!!!!

Arkadaşlar yazılarımı 4 gün önce yazıyor ve en geç 3 gün önce gazeteye gönderiyorum. Yani gündeme göre yorum yapma şansım yok. Bazı maillere istinaden açıklama gereği duydum.

Yine yorumlar birebir tuttuğu için, bu şekilde düşünmüş olmalısınız. 8 ekim tutulması nıN yorumu aşağıda. Ayrıca, 5 Ekim Pazar günü Hürriyet gazetesindeki yazımı da okursanız, orada yine, tutulma nın etkilerine dikkat çekmiş, ama bayram günü moral bozmamak için yazmadığımı ve Çarşamba günü(8 Ekim) yorumumu okumanız gerektiğini belirtmiştim.

8 EKİM 2014 ÇARŞAMBA:

KANLI AY TUTULMASI

Kanlı ay tutulması!

Ortaya çıkan bilgiler, ani gelişmeler, yüzleşilmesi gereken olaylar

Tutulmaların etkileri 6 aydan 8 aya kadar uzayabilir. Bugün Koç burcunda meydana gelecek dolunay ay tutulması ilk kez olacak olaylara değil, uzun zamandır masada olan olaylara dikkat çekiyor. Dolunaylar sonlanma veya sonuçlanma enerjisi içerirken, tutulmalar bazı olayların asıl nedenlerini ya da içyüzünü anlamamız, gerçeklerle yüzleşmemiz veya bazı amaçlarımızı gözden geçirmemiz için olanak tanır. Ani kararlar, beklenmedik tepkiler, gözden geçirilen ilişkiler, sonlanan girişimler ya da iş birlikleri türünde finalize eden etkilere karşı tedbirli ve kontrollü olmak gerekebilir. Coşkulu veya kontrolden çıkmış duygular yanlış adımlar attırabilir bu süreçte, dikkatli olmakta fayda var. İşin içine Koç burcundaki Uranüs’ün ve Terazi burcundaki Güneş’in de karışıyor olması nedeniyle, ani gelişmeler veya ortaya çıkan bilgi ya da haberler de gündemi veya planları değiştirebilir önümüzdeki 15 gün boyunca(tutulma etkisi aslen 6 ve 8 aya kadar sürebiliyor). Hayatlarınızdaki uzun vadeli bu sorun her neyse, bu sefer doğru adımları atıp, konuyu bir daha açılmamak üzere ortadan kaldırma yolunu seçebilirsiniz. Tutulmalar, hayatımızda yolunda gitmeyen veya işlevi kalmamış yerlere dikkatimizi çekebilmek için türlü olayı gündemimize taşıyarak, yeni bir yönde ilerlememize fırsat tanıyorlar. Genelde olumsuz gibi görünecek olaylara çok fazla takılmamakta fayda var. Zira, bu sefer yaşayacağımız tutulma Nisan ayında yaşananlardan daha hafif gerginlik içeriyor ve ayrıca, yarından sonra meydana gelen, yılın en şanslı gezegen konumları arasında sayılabilecek etkiler olumsuz gelişmelerin ardından pek çok fırsat, şans, yenilik ya da şansı hayatımıza taşıyarak olumsuzlukları unutmamızı sağlıyor. Dolayısıyla, tutulmanın etkisine değil, yarından sonra kendini gösterecek Jüpiter’in şanslı ve keşif enerjisini destekleyen yenilikçi etkilerine odaklanın. Dünya geneli ve ülkemiz açısından da, patlamalar, gaz sıkışmaları, yangınlar, silahlı çatışmalar, elektrik elektronikle ilgili problemler, havayla bağlantılı ilginç olaylar, doğayı ilgilendiren gelişmeler yaşanabileceği gibi; keşiflere, icatlara, uzayla ilgili gelişmelere açık 1,5 ayın içerisindeyiz. Uranüs’ün abartılı etkisi özgürleşme ve sınırları aşma etkisini çoğaltıyor. Ülke olarak, dünya nezdinde olumsuz imaj yaratmamıza neden olabilecek hareketlerden kaçınmalı veya bu türlü bir algı yaratma çabasında olabilecek kişi, ülke ve toplulukların görünür ya da görünmez çabalarının önüne geçmeliyiz. Diplomatik açıdan veya bizi üzebilecek ilişkiler bakımından etkili ve hızlı 1,5 ay. Ancak, yukarıda belirttiğim gibi, yaşanan olaylar iki üç gün içinde yerini Uranüs, Jüpiter ve Mars arasındaki olumlu etkileşime bırakacak ve olanaklar, şanslar ve fırsatlar yüzünü göstermeye başlayacaktır. Aşağıda tutulmanın burçlara göre olası etkilerini bulabilirsiniz, yükselen burcunuzun yorumunu da okumayı lütfen unutmayın.

Not: Kanlı tutulma denmesinin nedeni Ay’ın kırmızımsı bir renk alması ve bazı inanışlardaki hikayeler; yani telafuz edildiği kadar korkunç bir etkisi yokJ Hepinize keyifli günler, sağlık ve sevgi ile kalın… Niobe Aslı Temel

30 AĞUSTOS U ANLAMAK

İkinci Dünya Savaşında, Paris ele geçirilip Fransa Almanlar tarafından ele geçirildiği zaman, şaşkın Fransız milletine bir açıklama yapması gereken devlet başkanları Mareşal Petain konuşmasına ‘’Dostlarım zevk bizi mahvetti’’ diye başlamış.

Geçtiğimiz yıldan bu yıla ortadoğu coğrafyasına bakan sınır komşularımızın tamamen değiştiği bir 30 Ağustos zafer bayramı sabahında bir taraftan geçmişi saygı, sevgi ve özlemle anarken, diğer taraftan karışık oyunların döndüğü sınırlarımızda, Bağdat’ta başına geleceklerden habersiz çocuklarını okullarına yollamaya, alışveriş merkezlerinde alışveriş yapmaya devam eden Irak halkı, dünyanın en güzel şehirlerinden birisi olan Halep’te akşam hangi diziyi seyredeceğini, hangi restorantta hangi yemeği yiyeceğini planlarken evleri başlarına yıkılan ülkelerini kaybetme riski taşıyan Suriye halkı saflığında, plansızlığında ve hazırlıksızlığında olmamak için, en kurnazca hazırlanmış oyunları hep birlikte oyun kapıya dayanmadan çözmemiz gerekmez mi? Yoksa biz birbirimizle uğraşırken altımızdaki halıyı bir ilizyonist ustalığıyla çekebilirler. Daha çok düşünme, zeki olanın kıymetini bilme ve birbirine kenetlenme zamanı.

Hepimiz birimiz birimiz hepimiz için.

Geçen yıl da aynı gün yazmıştım ‘’UYAN TÜRKİYE!’’

4 - 14 Temmuz aralığı da sert geçecektir.

Bugünden itibaren 1 Nisan, 14 Nisan ve 21 Nisan tarihlerinde uyardığım başlıklar tekrar tetikleniyor. Biliyorum artık bu Uranüs Mars ve Pluton paslaşmasından sıkıldınız, ama bu gezegenler uzun vadeli etkilere sahip ve tetiklenme açılarında benzer olaylar tekrar yaşanıyorJ Aşağıda diğer tarihlerdeki uyarılarda mevcut. Belki fikir verebilir. Sevgi ile kalın…

8 HAZİRAN HAFTASI:

1 Nisan – 14 ve 21 Nisan tarihli yazılarımız bu HAFTA DA tetiklenebilir. Mars, Pluton, Uranüs arasında oluşan açıların etkisi uzun zaman dilimine(ÖNÜMÜZDEKİ HAFTALARDA DA tetiklenme günlerini yine yazacağım maalesefJ ) yayılıyor. Bu nedenle her gezegen geçişinde dile getiriyorum. Ancak, bugün için oldukça olumlu bir yön de var ve Mars ve Güneş arasındaki uyumlu açı etkileri yumuşatacaktır. İlgili linkler için tıklayabilirsiniz:

1 NİSAN: http://www.hurriyet.com.tr/magazin/astroloji/26128721.asp

14 NİSAN: http://www.hurriyet.com.tr/magazin/astroloji/26216606.asp

21 NİSAN: http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/26260973.asp

Bu arada Hurriyet te devam ediyor yazılarım. Bulamama nedeniniz. sosyal ortamda ufak bir üyelik ihtiyacı doğması.

Sayfamın linki bu:http://sosyal.hurriyet.com.tr/yazar/niobe_141?_ga=1.20135420.511921848.1402341532 ve astroloji dışında yazıl ve yorumlarda yapıyoruz orada ilginizi çekecektir.

Maalesef dün Soma da yaşanan trajik olayın içeriğini 21 ve 14 Nisan tarihli yazılarımızda dile getirmiştik. Aşağıda yazının tümünü ve o tarihten bugüne yaşananları daha rahat okuyabilirsiniz. Hepimizin başı sağolsun...

21 NİSAN :

Gökyüzünde ‘’ Büyük Kare’’

Büyük bir enerji doğuyor

Bu hafta itibariyle Koç burcundaki Uranüs, Yengeç burcundaki Jüpiter, Oğlak burcundaki Pluton ve Terazi burcundaki Mars arasında 13 derecede ender rastlanan büyük kare görünümü oluşuyor. Bu tür gökyüzü görünümleri bir yüzyılın içinde sıklıkla gözlemlenmediği için yaşanabilecek olayların dikkatle ele alınmasını gerektiriyor.

Oluşan kare açı çok güçlü ve değişim dönüşümü destekleyen gezegenlerde oluştuğu için ve önümüzdeki hafta oluşacak Güneş Tutulması da düşünüldüğünde büyük bir enerji açığa çıkıyor. Saldırganlık duyguları beslendiği için kişisel, grupsal şiddet eylemleri artarken, ülkelerin çatışma ve savaşma eğilimleri de yükseliyor(Aralık ayında başladı ve Haziran ortalarına kadar da devam edebilir). Hain kişi ve gruplar, tuzaklar, pusular, gizli planlar, gizli düşmanlar ön plana çıkabilir. İşin içinde Uranüs’ün olması ortaya çıkabilecek sırları, gerçekleri ya da sır perdesinin ortadan kalkabileceği olayları da akla getiriyor.

Bu sert açılar dünya genelinde kendini yangınlar, patlamalar(volkanik, nükleer, bombalı saldırılar, doğalgaz sıkışmaları v.b), depremler, fırtınalar, hava veya suyla bağlantılı felaketler, ülkeler arası çatışma ihtimalleri, finansal çalkantılar, soygunlar, elektirik elektronik, bilişim tabanlı problemler, değişen iş birlikleri, isyanlar şeklinde kendini gösterebilir. Çok fazla sayıda gezegenin birbirine sert açıları ve ortaya çıkacak güçlü bir enerji söz konusu olduğu için meydana gelebilecek olayların olasılıkları da artıyor. Uranüs gündeme her zaman beklenmedik şeyleri taşıdığı için şaşırtıcı veya sarsıcı olaylar, beklenmedik durumlar gündeme gelebilir. ABD’de de yönetimi ve yöneticileri ilgilendiren veya zor durumda bırakabilecek olaylar yaşanabilir. Almanya ve Rusya’da aynı yönlerde olmamakla birlikte bu kareden etki alıyor(merak eden varsa diye yazdım).

Yazdıklarım olumsuz gibi dursa da, aslında bu olaylar dünyanın değişik köşelerinde her zaman yer buluyor. 2011’den beri artmıştı, şimdi daha da fazlalaşarak karşımıza çıkacaktır. Burada önemli olan soru şu: NEDEN? Neden bu olaylar yaşanıyor? Dünyamıza neler oluyor? İnsanlık niçin bu zorlukları yaşamak zorunda kalıyor veya bu durumda mı bırakılıyor? Üzülmek sıkılmak değil soru sormak zamanı!

Olumlu tarafından bakıldığında ise, yeni keşifler, icatlar, yeni iş modelleri, uzayla bağlantılı haberler(?), dünya genelini ilgilendiren sorunlara çözüm niteliğinde yepyeni fikirler, yeni kanaat önderleri ortaya çıkabilir. Zira, Temmuz ayından beri gerçekten farklı buluşlar gündeme gelmeye başladı. Veya ortaya çıkan bilgiler bizim iyiliğimiz için büyük önem taşıyor olabilirler. Her koşulda meydana gelen olaylar uzun vadede bireysel hayatlarımızda veya dünya genelinde çok önemli ve güzel gelişmeleri doğuracaktır.

Örneğin, sizin için çok önemli pozisyondaki birisi işi bıraktı diyelim. Bu durum, o gün için sizin tarafınızdan bir felaket gibi görünse de, yerine gelen yeni kişi performansıyla o gün sizi sıkıntıya sokan durumun, aslında uzun vadede sizin iyiliğiniz için meydana gelmiş bir değişiklik olduğunu anlamanızı sağlayacaktır.

Bireysel bazda bakıldığında, uzun süredir devam eden problemli ilişkilerin sona erdirilebileceği, zayıf halkaların kopacağı veya tamamen şaşırtıcı yöntemlerle ilişkilerin bir sonraki aşamaya( sürekli tartışan boşanma arifesindeki bir çiftin bebek kararı alması ve uzun vadede başarı elde etmesi v.b) taşınabileceği bir süreç olabilir. Bugünden itibaren Nisan’ın son gününe kadar ki süreç ve 2-3-4–5 Mayıs başta olmak üzere, eğer yapabiliyorsak Mayıs ayının 20’sine kadar hassas konuları tartışmamaya çalışmakta, potansiyel düşmanlardan uzak durmakta, hukuki veya devletle bağlantılı işleri ertelemekte, ufak tefek kazalara karşı tedbirli olmakta, riskli kişi, ortam ve durumlardan uzak durmakta, kesici veya patlayıcı objelerle iş yaparken dikkat etmekte fayda var.

Büyük kareler bir kutunun içine kıstırılmış hissi yaratır ve büyük bir mücadele arzusuyla bugüne kadar asla yapamayacağımızı düşündüğümüz şeyleri yapmamız için bizi harekete geçirir, isyana sevk eder, özgürlük arzusunu arttırır. Bu karenin zor kısmı, değişime direnme arzusudur. Değişimin gerekliliğini fark edenler hayatlarında çok önemli adımlar atabilirler. Her zaman söylediğim gibi, hayatı değişimler değil alışkanlıklar soldurur. Allah’ın sopası yoktur, tabii ki farklı yönergeleri olacaktır. Değişimden korkmayan bu dönemde büyük kazanır(maddi anlamda söylemiyorum). Bu konuyla ilgili 30 Mart ve 14 Nisan’ da da yazılarım olmuştu. İnternet sitemizde bulabilirsiniz, okumanızda da fayda var. Hepinize değişim dönüşüm titreşimine uyumlu günler dilerim. Sağlık ve sevgi ile kalın… Niobe Aslı Temel


8 Nisan:

Sevgili Dostlar,

Haberleri şimdi dinledim şimdi yazıyorum dolayısıyla.

30 Mart tarihli seçim yazımda(aşağıda bulabilirsiniz) özellikle seçim sonrası saldırgan kişi, grup ve ülkelere dikkat çekmiştim. Nitekim o günden beri seçim bazlı saldırılar ve olaylar hız kesmemişti ve bugün de CHP genel başkanı na saldırı olmuş son olarak. Ne yazık ki bu saldırı ve gerilim süreci artarak devam ediyor Mayıs sonuna kadar. Dolayısıyla, herkesin her anlamda tedbirli ve kontrollü olmasında fayda var. Bu yazı hariç bugünkü makalemde de, beklenmedik ve konuşarak halledilemeyecek olaylara dikkat çekmiştim yazının tamamını Hürriyet internet sitemizde bulabilirsiniz. Aslına bakarsanız, oldukça zorlu günlerdeyiz ve sertleşen açılar beni de çok fazla etkileyecek. Ne yazarsak günü gününe çıkıyor, inşallah bu karamsar gezegen konumları bittiğinde ben de hala güzel şeyler yazıp paylaşabilecek durumda olurum sizlerle. Tanrı’nın sevgisi üzerinize olsun. Sağlık ve sevgi ile kalın… Niobe

1 Nisan:

Riskli hareketlere dikkat!

Ani gelişmeler, gezegenin farklı yerlerinden gelebilecek felaket haberleri, toplu isyanlar, tepkisel tavırlar, kontroldışı gelişen olay ya da hareketler bugünlerde heryerde karşımıza çıkabilecek konular. Ani ve riskli hareketlerden veya zorbaca tavırlardan kaçınılması, bu tür davranışları olan kişilerle ilişkilerin doğru yönetilmesi gerekiyor. Maddi alanlardaki konular, ticari çevreleri ilgilendiren veya yönetici pozisyonundaki kişilerle ilgili haberler sıklıkla gündeme gelebilir. Sakinliğin korunması gereken günlerdeyiz. Aynı zamanda bazı konularda ilerleme kaydetmek istiyorsak mutlaka ve mutlaka farklı şeyler denemeliyiz. Aksi takdirde tas ve hamam ilişkisi hikayesi başarısızlıkların ve kayıpların önünü açacaktır. Hepinize sabırlı günler, sağlık ve sevgi ile kalın… Niobe Aslı Temel

30 MART:

Yeni başlangıçlar, beklenmedik gelişmeler, engellenmişlik hissi

Seçimle ilgili yorum yapmaktan özellikle kaçındım. Nasılsa ‘’ ne olacaksa o olacak!’’ sonuçta. Asıl, seçim sonrası ortaya çıkacak olumsuz enerjiler ürkütücü olabilir ülkemiz açısından. Ülkemiz üzerinde oynanan büyük ve gizli oyunlar ve de dünya genelinde herkesi derinden etkileyecek yüksek enerji boşalımları ya da saldırgan tutumdaki kişi, grup ve ülkeler ön plana çıkmaya başlayacak zira. 3 Nisan ile 15 Haziran arasında bu gergin enerji iyice belirginleşebilir. Hiç farkında olmadığımız gerçeklerle veya şaşırtıcı olaylarla yüzleşebilir, baş etmekte zorlanabileceğimiz konularla uğraşabiliriz. Bu tarihlerdeki detaylı yorumlarımı tutulmalara yakın zamanda ele alacağım, o zamana kadar ülkemiz için en iyisini umalım. Çok fazla endişeye de gerek yok, her zaman söylediğim gibi, hepimiz Tanrı’ya emanetiz ve ‘’Tanrı’nın bir bildiği vardır’’. Öyle değil mi?

Bugün içinse, gökyüzünün genel durumunu paylaşalım: Bu haftasonu Koç burcunda meydana gelecek yeni ay, yeni başlangıçlarla beraber, ani ve beklenmedik gelişmeleri beraberinde getiriyor. Önümüzdeki 10 gün geçerli olacak yenilenme ve yeni başlangıçlar yapma enerjisi, zorlayıcı ve gergin etkiler altında kendini gösteriyor. Olayları zorlamak yerine kendi akışında gelişmesini beklemenin yerinde olacağı bir haftasonundayız. Bazı olayları zorlamak veya üstüne gitmek, yersiz enerji ve zaman kaybı anlamına gelebilir ve zorlayanların imajına zarar verebilir. Ortaya çıkacak şeyleri beklemek(tartışmalı seçimler, adayların sonuçları beklemeden yaptığı açıklamalar yorumlarımı yine haklı çıkardı) ve sakinliği korumak, olası dezavantajların, tartışmalı durumların veya engellerin yaratacağı olumsuz havayı hafifletebilir. Gerilimden uzak durulması ve provokatif kişi ya da ortamlara dikkat edilmesi gerekiyor. Hepinize keyifli günler, sağlık ve sevgi ile kalın… Niobe Aslı Temel


22 MART HAFTASONU:

İşaretleri okumak

Önemsediğimiz konularda uzun zamandır beklediğimiz, ama gerçekleşebileceğine ihtimal vermediğiniz işaretler kendini gösterebilir ve bu yeni gelişmeler ya da haberler ışığında yeni planlar veya mevcut planlarımızda görece değişiklikler yapabiliriz. (Suriye uçağı düştü!)

18 MART:

Rutin veya plan dışı gelişmeler

Normalin dışında gelişen olaylar, istikrarsız veya istenildiği gibi gitmeyen planlar kafanızı karıştırabilir ve kimin ne iş yaptığını, ne pozisyonda olduğunu, akıllarının yerinde olup olmadığını düşünmenize neden olabilir. Ancak, şaşırmak yerine olayların gelişiminden mesajlar almak ve yeniden değerlendirilmesi gereken konular olduğunun farkına varmak ve buna göre girişimlerde bulunmak çok daha iyi olacaktır. Hepinize keyifli günler, sağlık ve sevgi ile kalın…(YAZININ İKİ GÜN SONRASI TWİTTER KAPANDI!)

Not: Herkesten özür diliyorum. Menisküs le uğraşıyorum bu aralar sayfamı ihmal ettim kusura bakmayın lütfen:)

1 Mart :

Çalışmalar yavaşlıyor

Aralık ayının ikinci haftasında Terazi burcuna geçen Mars, Mayıs ayı ortalarına kadar gerilemeye başlıyor. Dolayısıyla, o tarihten itibaren önümüzde bulunan konular, işler, planlar veya ilişkiler ön planda olmak üzere, diğer işlerimizde de gerileme yaşanabilecek ya da en azından ilerlemenin yavaşlayabileceği bir sürece giriyoruz. Ya da bu süreçte karşımıza çıkan belli başlı konular neyse, bu alanlarda yeniden zorlanmalar yaşanabilir veya bu konuların üzerinden geçme fırsatı yakalanabilir. Hepinize keyifli günler, sağlık ve sevgi ile kalın… Niobe Aslı Temel

Not: Yazılarımı Hürriyet gazetesine yayınlanmak üzere an geç üç gün önce yolluyorum. Değerlendirmeleri buna göre yapmanızda fayda var. Sevgiler:)

Sevgili Arkadaşlar,
2013 yılında ülkemizle ilgili yazdığım yorumlar olaylar yaşanmadan haftalar öncesinden zaman aralığı vererek yaptığım öngörüler tümüyle gerçekleşti. Keşke daha güzel şeyler yazsaydık demek istiyorum, ama sadece gördüklerimi yazabiliyorum. Hayallerimi değil maalesef:(
Sondan başa doğru neler yazmışız neler olmuş hepsini okuyabilirsiniz. Niobe farkıyla:)
Hepinize tüm sevdiklerinizle birlikte sağlıklı mutlu bir yıl diliyorum. Sağlık ve sevgi ile kalın...
N.
25 Aralık:
Hurriyet te yazdığım yazı 2014 Akrep yorumları nedeniyle yayında görünmüyor. astronet.hurriyet.com.tr de okuyabilirsiniz.
Ama okuyamayanlar için burada da yayınlıyorum. Zira olan biten yine birebir örtüştÜ.

Şaşırtıcı gelişmeler, stresli konuşmalar, ani olaylar

Olaylardaki ani değişiklikler veya ani gelişmeler tam da her şey yatıştı derken hepimizi şaşırtabilir. Hallolduğunu veya yatışmaya başladığını düşündüğümüz konular yeniden kendini gösterebilir ya da tamamen şekillendiğini düşündüğümüz bazı olaylar ani bir yön değişikliği ile bizi şaşırtabilir. Ülkemiz dahil dünya genelinde şiddet eylemlerinde artış görülebilir, ülkeler arası diyalog kurmak güçleşebilir, patlayıcılarla ilgili konular, yangınlar ve doğal afetler bugünden itibaren Ocak sonuna kadar etkili olabilir. Finansal alanda iniş çıkışlar da yaşanabilir. Şaşırtıcı olayların veya zorlu durumların stres yaratmaması dileğiyle, hepinize keyifli günler, sağlık ve sevgi ile kalın… Niobe Aslı Temel

8 Aralık
Mars Terazi burcunda uzun bir yolculukta
Gece saatlerinde burç değiştirerek Terazi burcuna geçen Mars, Temmuz ayı sonlarına kadar alışılmışın aksine çok uzun bir süre bu burçta kalıyor. Ortalama 8 ayı bulabilecek olan bu geçiş dönemsel olarak Uranüs, Plüton ve Jüpiter arasındaki sert açıları da tetikleyebileceği için, özellikle 31 Ocak – Mayıs sonuna kadar olan dönemde mücadeleci ortamları, tartışmacı kişileri, rekabeti, güç gösterilerini ön plana çıkartabilir. Bu ayın son haftası yaşanabilecek olaylar önümüzde ki 8 ayla ilgili fikir verici olacaktır. Bu süreçte ani tepkilerden ve kontrolsüz davranışlardan uzak durulmasında fayda var. Ülkemiz açısından da sıkıntılı süreçler söz konusu olabileceği için politik olmak, verimliliği ve tedbiri elden bırakmamak hepimiz için en iyisi olacaktır. Hepinize keyifli günler, sağlık ve sevgi ile kalın… Niobe Aslı Temel
Yaşanan gözaltılar ve yolsuzluk iddiaları yine aşağıdaki ve bir yukarıdaki yazımızı da haklı çıkarttı Bakın 3 Kasım'da ne yazmışım:
3 Kasım
Güneş tutulmasının etkileri
Geçmiş geride kaldı yeni bir dönem başlıyor
Akrep burcunda meydana gelen(3 Kasım 2013) Güneş tutulması ve yeni ayın Mars, Plüton ve Merkür’le olumlu açıları sezgisel yeteneklerimizi ve içsel gücümüzü arttırabilir. Ancak, meydana gelecek Satürn Güneş kavuşumu engellenmiş hissetmemize veya ufak tefek huzursuzluklara da neden olacaktır. Yaşanılan Güneş tutulması ülkemiz açısından da yepyeni bir dönemi işaret ediyor. Aslında başladı, ama özellikle bugünden itibaren önümüzdeki 1,5 yıl boyunca şaşırtıcı, sarsıcı ya da tuhaf olarak nitelendirebileceğimiz nice değişimsel ve dönüşümsel yenilik bizleri bekliyor olabilir. Bu tür bir etkiyi 25 Nisan sonrasındaki aylarda da yaşamıştık. Bu sefer ki daha ılımlı, ama kalıcı etkiler yaratacak gibi duruyor. Eski olan ne varsa geride kalıyor, yepyeni gelişmeler ardı ardına hayatlarımıza girebilir. Hepimiz için her şeyin en hayırlısı diyelim. Sağlık ve sevgi ile kalın Niobe Aslı TemelAşağıda 25 Nisan2013 tarihinde anasayfaya koyduğum ve yerini ısrarla değiştirmediğim '' aşağıdaki etkiler de devam ediyor ......'' introlu yazımı okuyabilirsiniz.


Ne yazdıysak o!


İşte 25 Nisan 2013 tarihli yazım:

Aşağıdaki etki de, 28 Nisan (1 Mayıs olayları yaşandı), 9 Mayıs(11 Mayıs Reyhanlı saldırısı yaşandı) ve 25 Mayıs (Gezi Parkı protestosu) civarı başta olmak üzere devam ediyor!

Önemli bir ay tutulması

Önümüzdeki bir ay boyunca, uzun zamandır devam eden mevzular kendini iyice hissettirebilir ve bu alanlarda en uygun adımların atılması ihtiyacı duyulabilir. Bugün, Akrep burcunda meydana gelecek olan Ay Tutulması, bugünden itibaren 6 ay boyunca etkilerini gösterebilir. Dolayısıyla, bugünlerde ortaya çıkacak olaylar ya da problemler yeni değil, geçmişten gelen veya halen gündemde olan olayların iyice ısınması ve acil müdahale gerektirecek şekle bürünmesiyle gündemde önemli yer almaya başlıyorlar. Onarılacak yerleri onarmalı, sakinliği her anlamda korumalı ve güvenlik tedbiri almamızı gerektirecek yerler ya da durumlar varsa hiçbir şekilde ihmal etmemeliyiz. Akrep ve Boğa burçlarının ilk on gününde doğanlar başta olmak üzere, haritalarında bu burçların ilk on derecesinde gezegenleri olanlar bu tutulmadan öncelikli olarak etkileniyor. Dolayısıyla, her ne olursa olsun sakinliğimizi korumalı, ortaya çıkan fiziksel veya psikolojik gerilim yaratan durumlarda kontrollü olmaya dikkat etmeliyiz. Yenileyici ve dönüştürücü olabilecek bu tutulma, ülkemiz açısından bakıldığında da, dış koşulların veya ülkelerin etkisinde (bir ay içinde )meydana gelebilecek kuvvetli ya da sarsıcı olayları ya da aydınlanacak durumları ve ortaya çıkabilecek bilgileri akla getiriyor. Bizi rahatsız eden konuları sonlandırabilir, huzursuz edici olaylar, kişiler ya da teklifler hakkında kararımızı verebilir veya gelişen olaylar neticesinde silkelenip kendimize gelebilir ve yepyeni bir yöne ilerleyebiliriz. Ülkemiz açısından hareketli günlerdeyiz. Tutulmanın güçlü etkisinin hepimizi en olumlu şekilde etkilemesi dileğiyle sağlık ve sevgi ile kalın…

Niobe Aslı Temel

29 EKİM SALI

Cumhuriyet Bayramı' nın hatırlattıkları

Atalarımızın ülkemizin kuzeyinden güneyinden doğusundan ve batısından bir araya gelerek, Yüce önderimizin liderliğinde, sınırlarımızı ve tam bağımsızlığımızı korumak için, vatanları uğruna bir an dahi tereddüt etmeden canları pahasına destanlar yazıp, birlik ve beraberliklerinden aldıkları cesaretle bize hediye ettikleri en önemli bayramımız Cumhuriyet Bayramı’nı kutlarken, dedelerimizin bizim geleceğimizi kurmak adına birbirine karışan kanlarına ve ruhlarına saygıyla, kuzey güney doğu batı istikametinde bir ve bütün olduğumuzu asla, ama asla unutmamalı, Ali’yi Veli’den ayırmadan dünyanın en örnek toplumu olarak 2013’e kadar çarpıtılmaya çalışılanın aksine, huzur içinde bir arada geldiğimiz gibi bundan sonra da, hep birlikte harici düşmanların, master planların oyununa gelmeden hızla yol almalıyız. Her santimi dökülen kanlarla çizilmiş bu vatanın bölünmezliği ve bütünlüğü bize hediye olmaktan çok emanettir. Benim bildiğim Anadolu insanı emanete ihanet etmez. Hepinize mutlu bayramlar can kardeşlerim, sağlık ve sevgi ile kalın…

30 AĞUSTOS YAZISI:

Uyan Türkiye !

Yengeç burcundaki Ay’ın Neptün’le ve Başak burcundaki Güneş’in Satürn’le oluşturacağı olumlu açılar ülkemiz ve kendi hayatlarımız açısından gelişmeye, sağduyulu hareket etmeye ve sezgilere gelen derinlikle daha olumlu, yararlı ve kalıcı adımlar atmaya olanak tanıyacaktır. Affedici olunabilecek ya da yaraların sarılmasına olanak tanıyacak günlerdeyiz. Bu günlerin İkinci Dünya Savaşı’ndan beri ülke sınırlarımıza dayanmış tehditlerin ilk kez bu boyutlara ulaştığı, ülke bütünlüğümüzü ve sınırlarımızı korumanın son derece önemli olduğu bir 30 Ağustos Zafer Bayramı’na denk gelmesi sebebiyle, ülkenin her kesiminden, her fikir grubundan, her yaş aralığından, her tabanından insanının bir araya gelerek ülkemizin geleceğini ve toprak bütünlüğünü korumak için ortak bir tavır almamız, yaratıcı olmamız ve

Osmanlı’dan beri Kurtuluş Savaşı süresince ve sonrasında her tür kurnaz planı yapan dış güçlerin olmadık senaryolarına karşı hazırlıklı hareket etmemiz, son aylara nazaran daha büyük önem taşıyor olabilir. Ülkenize sahip çıkın, sağlık ve sevgi ile kalın… Niobe Aslı Temel

Haftanın Makalesi

Yengeç’lerin şansı dönüyor!

26 Haziran itibariyle Yengeç burcuna geçen Jüpiter Temmuz 2014’e kadar Yengeç burçlarına, herkesin kendi yıldız haritasına göre değişen alanlarda şans, fırsat ve büyüme getiriyor. Yeni aşklar, yeni bir iş, yeni bir eğitim alanı, yeni bir ev, daha çok para, karlı satış, fiziksel veya ruhsal sağlık v.b konularda güzel gelişmeler(birinde veya birden fazlasında?) yaşayabilirsiniz. Yine Yengeç’te geri giden Merkür nedeniyle birkaç hafta için ne demek istediğimi tam olarak anlayamaya bilirsiniz veya seçim yapmakta zorlanabilirsiniz, ama bir yıl içinde belli şanslar önünüze çıkacaktır. Hepinize keyifli günler, sağlık ve sevgi ile kalın… Niobe Aslı Temel

2013' de burcunuzun şanslı alanları

2013 hangi burca hangi alanlarda şans getiriyor?

KOÇ

Yılın ilk yarısında yeni kişilerle tanışabilir, yeni çevrelere girebilir, yakın çevre ilişkilerinizi geliştirebilir, sürpriz ilişkiler yaşayabilirsiniz. Yazının devamına git

Burçlar 01ko‡ Burçlar 02bo§a Burçlar 03ikizler Burçlar 04yenge‡
burçlar Burçlar 06baŸak <a href="burc-yorumlari